2. Ulusal Apiterapi Kongresi
25-26 Mayıs 2021, Çevrimiçi

 

 

Apiterapi Derneği tarafından düzenlenen ve ana teması “Sağlığı Koruyucu ve Geliştirici olarak Apiterapi” şeklinde belirlenen 2. Ulusal Apiterapi Kongresi, 25-26 Mayıs 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek

 

Davet

Sevgili Dostlar,

Uluslararası Apiterapi Federasyonu (IFA) Başkanlığının ülkemize geçmesi vesilesiyle 2020 yılının ülkemizde Apiterapi yılı olması bekleniyordu. Ancak, ev sahipliğini yapacağımız 4. Uluslararası Apiterapi Kongresi, Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığımız himayesinde ve Dünya Sağlık Örgütü’nün teknik sponsorluğunda yapılacak olan ve ana teması “Apiterapi” olarak belirlenen 3. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Kongresi de ertelendi.

Keza, Uluslararası Propolis Araştırma Grubu (IPRG) tarafından organize edilen ve bu sene ülkemizde yapılması planlanan 3. Uluslararası Propolis Konferansı da diğer tüm büyük etkinlikler gibi iptal edilmek zorunda kaldı.

Gerek yerli gerekse yurtdışından meslektaşlarımızla istişare sonucu dijital ortamda Global Bee Medicine Group çatısı altında büyük çaplı bir bilimsel etkinlik ve buna eş zamanlı olarak Uluslararası WorldApiExpo  Uluslararası Apiterapi, Apimedika ve Apikültür Fuarı yapma fikri meydana geldi.

Bu etkinlikler kapsamında, 25-26 Mayıs 2021 tarihleri arasında ana teması özellikle 1. Basamak Sağlık hizmetlerine yönelik olarak “Sağlığı Koruyucu ve Geliştirici olarak Apiterapi” şeklinde belirlenen 2. Ulusal Apiterapi Kongremizi de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kongremizin aile hekimleri başta olmak üzere özellikle kanıta dayalı bütüncül sağlık araştırmacılarının ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Kongre programımızı oluştururken sağlık konuları yanında, son zamanlarda apiterapiye ilgi duyan meslektaşlarımız arasında bizzat arı yetiştiştiriciliği konusunda doğru bilgiye ulaşma konusunda talepleri olanları da dikkate almayı ihmal etmedik.

Hepinizi Apiterapi Derneğimizin 10. yılını kutlayacağımız bu Kongremize katılmaya davet ediyoruz.

Dr. Ali Timuçin ATAYOĞLU
Apiterapi Derneği Başkanı

 

KONGRE BİLGİLERİ
Tarih      : 25-26 Mayıs 2021 (Çevrimiçi)
Platform : ExpoNext Digicon Online Platform

 

 

Global Bee Medicine Group & WorldApi Expo Etkinlikleri

 

 

 

25-26 Mayıs
2. Ulusal Apiterapi Kongresi
 27-28 Mayıs
3. İnsan ve Arı Sağlığında Propolis Konferansı
 21-24 Mayıs
4. Uluslararası Apiterapi Kongresi, IFA
29 Mayıs Türkiye Arıcılar Birliği Arıcılık Zirvesi
 1. Sanal FELAPI Kongresi

 

 

 

 

Organizasyon