APIMONDIA ROMA 2019
Arı Sağlığı Sempozyumu
13-15 Şubat 2019, Roma, İtalya

 

 

Uluslararası Arı Sağlığı (Honey Bee Health) Sempozyumu 13-15 Şubat 2019 tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek

Uluslararası Arı Sağlığı Sempozyumu, İtalya Tarım, Gıda, Orman ve Turizm Bakanlığı, İtalya Çevre Bakanlığı ve Apimondia işbirliği ile “Instituto Zooprofilattico Sperimentale del Lazio e della Toscana” (IZS) tarafından 13-15 Şubat 2019 tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirilecek. Lazio ve Toscana Arı Yetiştiricileri Enstitüsü (IZS), destekleri için APIMONDIA’ya ve İtalya Sağlık Bakanlığı’na ayrıca teşekkür eder. 

Sempozyuma 15 Aralık 2018 tarihine kadar erken kayıt yaptıranlar, % 35’e varan indirimlerden yararlanabilecek. Ayrıca yetkili bakanlıkların personelleri (sadece Tarım, Çevre ve Sağlık Bakanlıkları mensupları), üniversite öğrencileri ve belirli bazı ülkelerin vatandaşları sempozyum kayıtlarında kendilerine sağlanan indirimlerden yararlanabilecek. Basın mensupları için ise sempozyuma katılım ücretsiz. 

Arı Sağlığı Sempozyumu’nda başlıca; iyi arıcılık uygulamaları, “Varroa”, “diğer” arı hastalıkları ve “arılar ve çevre kirliliği” konuları ele alınacak. 

Bu etkinlik, başta arıcılar olmak üzere bu alana bağlı şu diğer mesleklere yöneliktir:

-Veterinerler ve uzman veterinerler, biyologlar, bilimsel tarım bilimciler (agronomistler), ziraat mühendisleri, Fen Fakültesi, Doğa Bilimleri ve Hayvansal Ürün Bilimleri alanlarındaki mezun öğrenciler ve Halk Sağlığı uzmanları.

Sempozyumda poster sunumları, sözlü sunumlar, uluslararası alanda önde gelen konuşmacılar ve uygulamalı oturumlar yer alacak.

Sempozyum Bilgileri:
Tarih    : 13-15 Şubat 2019
Yer       : Hotel Palatino, Roma, İtalya
Katılım : Ücretli. Erken Kayıt: 130 EURO  & Normal katılım: 150 EURO & Girişte Kayıt: 200 EURO