Apiterapi 2015 Marmaris
Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu
20-22 Kasım 2015, Marmaris, Muğla, Türkiye

 

  

 

“Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu” 20-22 Kasım 2015 tarihleri arasında D-Resort Grand Azur Otel Marmaris’te düzenlenecek

Apiterapi Derneği’nin de sponsorluğunu yaptığı “Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu” 20-22 Kasım 2015 tarihleri arasında D-Resort Grand Azur Otel Marmaris’te düzenlenecektir.

Bilgi ve kayıt için: www.marmarisapiterapi2015.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Marmaris Apiterapi 2015 –Davet

Sempozyum sürecinde arıcılık sektörü ile apiterapinin tüm paydaşlarının buluşması, tıp hekimleri başta olmak üzere sağlık sektörü ile değerli arıcılarımızın teorik bilgi edinmelerinin yanı sıra ilgili konularda da deneyimlerini arttırmaları hedeflenmektedir. Bu amaç doğrultusunda, Marmaris’te konaklama ağırlıklı bir katılım sağlanarak “Çam Balı”nın tanıtımının arttırılması ülkemiz ve uluslararası apiterapi ile ilgili konu ve sorunlarının, konularında uzman, ulusal ve uluslararası bilim insanlarının katılımı ile apiterapinin tam anlamıyla uygulayıcı “tıp hekimleri” ile “üretici” arıcı dostlarımızın buluşması sağlanacaktır.

Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu”nda Bilim Kurulu tarafından seçilmiş konu başlıkları için çağrılı bildiriler kabul edilecektir.

Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu”nda farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Sempozyumda ana konu olarak iki tema üzerinde durulması planlanmaktadır: “Üretim teknolojisi: arı ürünleri” ve “Apiquality; İnsan sağlığı açısından apiterapide arı ürünleri kullanımı“. Bu konular çerçevesinde arıcıların arzu ettikleri soruların tartışılması için konusunda uzman kişilerle her türlü sorunlarını tartışma fırsatı bulacaklardır.

Sempozyumda; T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları’ndan “Apiterapi” ile ilgili araştırmaya dayalı çalışmalara yer verilecektir.

Ülkemizde üretilen çam balımızı dünyaya tanıtmak ve diğer ülkelerde üretilen bazı ballar gibi markalaşması hususunda katılımcılara aktarılması hedeflenmektedir.

Ülkemiz ve Dünya arıcılığı ve apiterapi konularının tartışılacağı, Marmaris çam balının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılacağı, 20-22 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu”na destek vermenizden ve konu ile ilgilenen tüm meslek çalışanlarının katkı ve katılımları ile önemli paylaşımların gerçekleşeceğini düşündüğümüz sempozyumumuzda sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

Sempozyum Muğla Valiliği, Marmaris Ticaret Odası, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Apiterapi Derneği destekleri ile gerçekleştirilecektir.

SEMPOZYUM BİLGİLERİ
Tarih : 20-22 Kasım 2015
Yer : D-Resort Grand Azur Otel, Marmaris, Muğla, Türkiye