Apiterapi 2017 Marmaris
II. Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu
13-15 Ekim 2017, Marmaris, Muğla, Türkiye

 

 

 

“Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu”nun ikincisi 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenecek

 

Apiterapi Derneği’nin de sponsorluğunu yaptığı “II. Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu” 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında D-Resort Grand Azur Otel Marmaris’te düzenlenecektir.

Bilgi ve kayıt için http://marmarisapiterapi.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Marmaris

17.yüzyılda Muğla çevresini gezen Evliya Çelebi ünlü Seyahatname adlı yazıtında Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos Seferi öncesinde kalenin yaptırılması için emir verdiğinden ve kalenin sefer sırasında askeri üs olarak kullanıldığın dan söz eder.

Kaynakta, kalenin ana kaya üzerine dört tabyalı olarak inşa edildiği, düzgün taşlardan örülmüş 400 ayak duvarı olduğu, giriş kapısı üstünde bir kitabe, içerde dizdar, imam, kayyum ve nöbetçiler için birer oda bulunduğu söylenmektedir.

Marmaris’in günümüzdeki konumuna baktığımız zaman ülkemizdeki en çekici tatil yörelerimizden biri olduğunu görmekteyiz. Bu güzel ilçemize ulaşmak için en kısa yol olarak Dalaman Havaalanı bağlantılı bir seyahat planı öneririz. Dalaman Havaalanı şu anda Marmaris’e en yakın havalimanıdır. Yaz sezon boyunca Dalaman’a Avrupa’nın birçok ülkesinden charter seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca yıl boyunca İstanbul, İzmir ve Ankara’dan yurtiçi uçuşlar da mevcuttur. İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya gibi birçok ilimizden yıl boyunca otobüs bulunmaktadır. Yine yaz sezonu boyunca Marmaris-Rodos arasında modern feribot seferleri bulunmaktadır. Dalaman Havaalanı Marmaris’e 90 km mesafededir.

 

Marmaris Bal Evi

www.marmarisbalevi.com.tr

 

 

Sempozyum Bilgileri:
Tarih: 13-15 Ekim 2017
Yer    : D-Resort Grand Azur Otel, Marmaris, Muğla, Türkiye